TAZMİNAT HUKUKU ALANINDA VERDİĞİ HİZMETLER

Tazminat Hukuku

Borçlar Kanunu gereği sözleşmeye aykırılık nedeni ile tazminat, haksız fiil nedeni ile tazminat, özel sözleşme türlerine ilişkin ihtilaflar, maddi manevi tazminat , ticari satım sözleşmelerinden doğan uyuşmazlıklar Tazminat Hukukundan doğan diğer tüm uyuşmazlıkların çözümü noktasında ofisimiz değerli müvekkillerimize hukuksal destek vermektedir.

İş Hukukunda Tazminat

İşçilerin tazminatı, çalışanın işvereni ihmal nedeniyle işverene dava açma hakkının zorunlu olarak feshedilmesi karşılığında, istihdam sırasında yaralanan çalışanlara ücret değişikliği ve sağlık yardımı sağlayan bir sigorta şeklidir. Güvence, sınırlı teminat ve işçi tazminat sistemi dışında rücu eksikliği arasındaki ilişki “tazminat bedeli” olarak bilinir. Tazminat pazarlığının çözüldüğü sorunlardan biri, yüksek hasar ödemeleri sonucunda işverenlerin iflas etmesi sorunudur. Bunu önlemek ve böylece işçilere tazminat güvencesi sağlamak için toplu sorumluluk sistemi oluşturulmuştur. Bireysel bağışıklık, toplu yükümlülüğün gerekli bir sonucudur.

Planlar yetki alanları arasında farklılık gösterirken, maaşların yerine haftalık ödemeler (bu durumda bir iş göremezlik sigortası olarak işlev görür), ekonomik kayıp (geçmiş ve gelecek) için tazminat, tıbbi ve benzeri masrafların ödenmesi veya ödenmesi (işleyişi) için karşılık ayrılabilir. Bu durumda bir sağlık sigortası biçimi olarak) ve istihdam sırasında ölen işçilerin bağımlılarına ödenecek faydalar.

Tazminat Davası – Tazminat Davası Avukatı – Tazminat Avukatı

Bu davalar yer yer oldukça çetrefilli olabiliyor. Böyle durumlarda tek başınıza hareket etmeye çalışmak sizi çözüme ulaştıramayacağı gibi alenen yeni sorunlar doğuracaktır. Size karşı açılan bir dava veya karşı tarafa açmak istediğiniz bir tazminat davası sürecinden önce bir tazminat avukatı bulmalısınız. İyi bir tazminat davası avukatı bulmak için avukatların referanslarına ve tecrübelerine çok dikkat etmelisiniz. Tecrübeli ve işini doğru yapan bir tazminat avukatı, bir tazminat davası avukatı olarak daha önce de hizmet vermiş birisi olmalıdır. Tazminat Davası Avukatı Orhan Boran siz değerli müvekillerine Tazminat avukat olarak tazminat davası süreçlerinizde gereken hukuki desteği sunmak için çalışmaktadır. Mevzubahis iş davaları ve tazminat davaları olduğunda, gözünüz arkada kalmadan sırtınızı yaslayabileceğiniz ve hukuki süreci güven içerisinde atlatabileceğiniz bir hukuk bürosuyla ve avukatla çalışmak birinci önceliğiniz olmalıdır. Kendisiyle hemen iletişime geçin.