SİGORTA HUKUKU ALANINDA VERDİĞİ HİZMETLER

Sigorta Hukuku

Trafik kazalarından doğan ve sigorta şirketleri leh ve aleyhinde açılan davaların takibi , tazminat talepli olarak sigorta şirketlerine yapılacak başvurular ve Sigorta Hukukundan doğan diğer tüm uyuşmazlıkların çözümü noktasında ofisimiz değerli müvekkillerimize hukuksal destek vermektedir.

Sigorta hukuku, sigorta poliçeleri ve talepleri de dahil olmak üzere sigortayı çevreleyen hukuk dalıdır. Üç kategoriye ayrılabilir. Sigorta işinin düzenlenmesi; sigorta politikalarının içeriğinin düzenlenmesi (özellikle tüketici politikaları açısından); ve talep ele alımının düzenlenmesi.

Her gelişmiş egemen devlet, sigorta tedariğini farklı yollarla düzenlemektedir. Bazıları, belirli bir yargı alanında yer alan tüm sigorta faaliyetlerini düzenler, ancak vatandaşlarının “açık deniz” sigortası almalarına izin verir. Diğerleri, vatandaşlarının yerel olarak düzenlenmemiş sigorta şirketleri ile sözleşme yapabilme derecesini kısıtlamaktadır. Sonuç olarak, birçok uluslararası sigorta şirketinin lisanssız veya “kabul edilmeyen” bir temelde sigorta kapsamı sağladığı karmaşık bir su birikintisi ortaya çıkmış olup hangi kapağın temin edildiği özel yargı yetkisinin sağlanıp sağlanmadığına dair bilgi bulunmamaktadır. sigorta kapsamı veya lisanssız sigorta işinin yapılması gibi.

Ortak hukukta, bir ticari sigorta sözleşmesinin tanımlanması kavramı, benzer pazarlık gücüne sahip taraflar arasında serbestçe müzakere edilen ve mahkemelerin haklarına eşit derecede hak eden (ya da olmayan) bir risk aktarımıdır. Sigortacının, politika koşullarının taslağının hazırlanması, kapağın kesin sınırlarının belirlenmesi gibi bir avantajı vardır. Muhtemel sigortalı, sigortacının önceden elde edebileceklerinden daha ayrıntılı bir şekilde sigortalanması önerilen kesin riski bilmenin eşit ve ters avantajına sahiptir. Bu nedenle, ticari sigorta kararlarının merkezinde, sigortacının kendi politikasının şartlarına bağlı olduğu bağlantılı ilkeler vardır; ve bu risk onun kendisine anlatıldığı gibi olduğu ve onu sigortalama kararının hiçbir maddesinin kendisine gizlenmediğini ifade eder.

Sigorta Avukatı

Tüm bu bilgiler sigorta kavramının temelini oluşturmakta olup, detaya indikçe daha da karmaşıklaşmaktadır. Belki hukuki mecralara başvurmadan bile çözüm bulabilecek gibi görünen küçük bir trafik kazasıyla sigorta serüveninin içine adım atmış bulunabilirsiniz. Böyle bir durumda tüm bu karmaşanın içinde çözümü yalnız aramak yapacağınız en büyük hata olabilir. Çünkü durum, çırpındıkça daha da dolanacağınız bir hal alabilir. Bu durumda ihtiyacınız olan tek şey tecrübeli, profesyonel ve işinin ehli bir Sigorta Avukatı bulmaktır. Avukat arayışınızda dikkat etmeniz gerekenlerin başında aradığını avukatın referansları gelmelidir. Sigorta Avukatı Orhan Boran başarılı portföyü ile siz değerli müvekillerine sigorta avukatı olarak hizmet vermekten memnuniyet duyar. Kendisiyle hemen iletişime geçin.