Göğüş Yapı Mağdurlarının Davasında Son Söz

Ünlü oyuncu Wilma Elles’in eşi Kerem Göğüş ve annesi Nurcan İlleez hayali gayrimenkul satışı yaptıkları iddiasıyla haklarında açılan dava sonuç buldu. Savcı, Göğüş ve İlleez için nitelikli dolandırıcılık suçundan 3 yıldan 17 buçuk yıla kadar hapis istedi. Sanıkların avukatlarıysa esasa ilişkin savunma için ek süre talebinde bulundular.

 

Hayali Gayrimenkul Satışı İddiası

Geçtiğimiz sene İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sona gelindi. 2013’ün Mart ayında GÖĞÜŞ YAPI AŞ’den iki daire satın alarak 770 bin TL ödeyen M.N.N, satın aldığı gayrimenkullerin kendisine teslim edilmemesi gerekçesiyle Avukat Orhan Boran aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Haklarında iddianame hazırlanan Kerem Göğüş ve şirkette pazarlama sorumlusu olarak görev alan annesi Nurcan İlleez hayali daire satmakla suçlandı. İddianameye sanıkların satışını yaptıkları dairelerin arsalarına sahip olmadıkları ve projelerin de izinleri olmadığı bilgileri eklendi.

 

“Sorun Belediyede”

Savcılıktaki savunmasında Kerem Göğüş, problemin kendilerinden kaynaklanmadığını ve olayların belediye ile yaşadıkları sorunlar neticesinde yaşandığını kaydederek suçlamaları reddetti.

 

Savcı İki İsmi Mahkemeye Sevk Etti

Savcı Mehmet Düzgün, sanıkların fikir ve eylem birliği içinde hareket ettiklerini, projesi olmayan, resmi izni alınmayan projelerden konut sattıklarını belirtti. Sonuç olarak savcı Düzgün, anne-oğul hakkında 3 yıldan 17 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla yargılanmalarını istedi.

Kerem Göğüş ve annesi Nurcan İlleez’in katılmadıkları duruşmada, avukatları, esasa ilişkin savunma için süre istedi.